O mnie

Nazywam się Paweł Kalinowski i zajmuję się programowaniem od 2009. W mojej karierze zawodowej większość czasu spędziłem jako phpowiec, miałem także roczną przygodę z javą.

W połowie 2016 roku postanowiłem zamienić backend na frontend. Przygodę z programowaniem zaczynałem w małych firmach i tak jak wielu początkujących tworzyłem strony webowe głównie jako backend. Na froncie działałem wykorzystując biblioteki js. Nie miałem dużej styczności stricte z wytwarzaniem szablonów html, zawsze był ktoś kto miał lepszy zmysł estetyczny.

Po 3 latach zacząłem pracę w dużej firmie, gdzie pracowałem nad naprawdę dużym projektem. Produkt jest cały czas rozwijany co spowodowało, że tworzenie stron odeszło w zapomnienie oraz dało mi możliwość nabrania bezcennego doświadczenia pracy przy dużych projektach.

Dzięki takiemu projektowi wdrażane rozwiązania były wyzwaniem, mogłem się wiele nauczyć. Javascript zaintrygował mnie bardziej w 2016 roku, kiedy miałem pierwszy raz styczność z react.js. Spodobało mi się to co oferuje nowa biblioteka, zobaczyłem nowe możliwości oraz rozwiązania jakie oferuje ten język i strona frontendowa. Stąd też moja decyzja o zmianie.

Jestem autorem serwisu refundowaneleki.pl, który napisałem parę lat temu hobbistycznie, a okazał się dobrym narzędziem dla wszystkich poszukujących informacji o lekach. Strona ta nie wykorzystuje nowych technologii, ale mam nadzieję, że wraz z nabieranym doświadczeniem, będę mógł ją rozwinąć tak aby spełniała oczekiwania odbiorców i żeby mi sprawiała satysfakcję jako developerowi 🙂 . Ponadto lubię sport, piłkarzyki stołowe, programowanie i dobre piwo, tutaj polecam mój funpage piwa świata.

Pracodawcy: TL Systems, Global4net, RST Software Masters, Brand24.