Say hello 2u

Czyli co to tak naprawdę ma być?

Pierwotny pomysł na projekt pojawił mi się w głowie około roku temu, po obejrzeniu bardzo poruszającego filmu z Dawidem Ogrodnikiem pt. „Chce się żyć„. Aplikacja, którą chcę stworzyć ma pomóc osobom niepełnosprawnym i nie tylko w komunikacji ze światem zewnętrznym. Komunikacja ma być możliwa za pomocą różnych interfejsów takich jak: mysz, joystick oraz wzrok z wykorzystaniem kamery internetowej.

Ten ostatni sposób komunikacji jest dla mnie celem, do którego mam zamiar podążać. W projekcie stopniowo będę udostępniał kolejne możliwości obsługi, jednak wzrok i oczy to jest to na czym najbardziej mi zależy.

Do stworzenia programu  postanowiłem wybrać technologię javascript (tak jak wspominałem w innych postach, w tym kierunku chcę się rozwijać). Całość aplikacji chcę zamknąć w react.js. Nie wykluczam tutaj użycia innej biblioteki lub frameworka, jednak na początek jestem ukierunkowany na reacta, z racji tego, że jego najlepiej znam. Projekt w zamyśle ma być dostępny online jako strona internetowa.

Postępy oraz implementację będzie można śledzić na moim koncie githubowym pablo83

Więcej informacji wkrótce.

0

Zostaw komentarz